piątek, 17 kwietnia 2009
Rafał Kowalski

Zwyczajne koszulki bokserskie ozdobione origami lub różą projektu Rafała Kowalskiego nabierają kobiecego charakteru. Bardzo w moim guście, szkoda tylko, że takie drogie ... do kupienia w galerii gendai.pl.

 

Źródło zdjęć: gendai.pl 

czwartek, 16 kwietnia 2009
Szafiarki w TV

Proszę proszę :)

 

sobota, 21 marca 2009
Fashion Magazine

Ostatnio dużo czasu spędzam czytając internetową wersję magazynu Fashion. zapraszam wszystkich do zagłębienia się w  lekturę.

 

środa, 11 marca 2009
Cebrita

Postanowiłam na łamach swojego bloga podawać linki do moich ulubionych stron o modzie, a szczegółowo polecać artykuły, które mnie osobiście zaciekawiły. Na pierwszy ogień idzie blog www.cebrita.blox.pl, który ogólnie jest o designie ujęty w szerokim pojęciu. Blog funkcjonuje już ponad 2 lata. Jeżeli chodzi o modę polecam notki:

Jaja na uszach

Torebkę? 

Swetry na drutach, ale jakie!

Kreacje Björk

Eco, Ekologiczna, Torba, Siata, na zakupy

Papierowe lalki

Sandra Backlund, królowa swetrów 

sobota, 28 lutego 2009
Wzory dzikich kotów

Notka dedykowana Bagladyshop :)

Wzory dzikich zwierząt, zwłaszcza dużych kotów takich jak np. pantera, powracają w modzie co jakiś sezon i nie trudno uwolnić się od nich, ponieważ większość projektantów włącza do swoich kolekcji ten akcent z dużą częstotliwością. W tym motywie przoduje Roberto Cavalli, który projektując nawet dla sieci sklepów H&M powielił swoje projekty z motywami zwierzęcymi. Dzisiaj chciałam dokonać podziału tych wzorów, ponieważ zauważyłam, że w internecie na wszytskie wzory dzikich zwierząt jest jedno określenie - panterka.

  • pantera, inaczej lampart - plamy układają się w rozetki bez plamek w środku
  • jaguar (w wyszukiawrkach google ten kotek nie ma sznas z autami) - plamy układają się w rozetki, w środku tych plam posiada dwie lub trzy plamki
  • gepard - regularne plamki

Najczęściej występującymi wzorami na ubraniach są jednak te pochodzące od jaguara. Wsród szafiarek (oj jak ja nie lubie tego określenia, bo kojarzy mi się z szatniarkami) taką tendencję w stylu najbardziej przejawia jedna z moich ulubionych - baglady, łącznie ze ścianą i ubrankami dla swojego jeszcze nienarodzonego synka. Oto dowody:

panterka

panterka

panterka

P.S. mam nadzieje, że nie pogniewasz się za udostępnienie Twoich zdjęć na moim blogu, ale nie mogłam sie powstrzymać :)

Źródło zdjęć: bagladyshop.blogspot.com

środa, 25 lutego 2009
Gareth Pugh
Młody brytyjski projektant mody Gareth Pugh zasłynął, dzięki takim nazwiskom jak: Roisin Murphy, Beyonce, Kylie Minogue. Irlandzka piosenkarka znana z ekscentrycznego stylu ubierania się, Roisin Murphy, wykorzystała projekty Pugha w klipach do piosenek p.t. do "Overpowered" i  "Let Me Know".
Projekty Pugha są tak charakterystyczne, że kiedy zobaczyłam klip Kylie Minogue do singla "In My Arms", byłam wręcz pewna, że wsytępuje w sukience jego projektu. Wzmianki w internecie tylko potwierdziły moje przypuszczenia. Na tym polega styl projektantka, że jest on łatwy do odróżnienia. Napewno jego kolekcje są nowatorkie i bardzo futurystyczne.
W zeszłym roku na rozdaniu nagród MTV w aż dwóch jego kreacjiach pojawiła się Beyonce.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8