niedziela, 22 lutego 2009
Edyta Zając

Związek Edyty Zając i Cezarego Pazury może być przykładem na to, że styl ubierania się ma znaczenie, kiedy jest się w związku z dużo starszym lub z dużo młodszym mężczyzną bądź kobietą. Czy młodsza osoba powinna dostosować się ubiorem do starszej osoby, czy starsza osoba powinna odmłodzić się strojem? Dwie opcje jednocześnie nie wchodzą w grę, bo taka para wyglądałaby komicznie. Wrócmy do Edyty. Od czasu kiedy media poznały tą postać, metamorfozy jakie przechodziła są zdumiewające. Co kolejna nowinka w prasie, Edyta miała inny kolor włosów, inną długość. Napewno po części to zasługa perułek. Taką metamorfozę przeszła Edyta na łamach magazynu Viva i przyznam szczerze, że na ostatniej okładce (bieżąca) wygląda wreszcie zdumiewająco! Duża zasługa w tym stylistów i grafików, ale może w końcu Edyta trafiła na odpowiedni kolor i długość włosów. Mnie się bardzo podoba.

edyta zając   edyta zając

źródło zdjęć: viva.pl

czwartek, 12 lutego 2009
Seks w wielkim mieście od podszewki

Dla miłośniczek stylu bohaterek "Seksu w wielkim mieście" galeria zdjęć z filmu: Carrie (1, 2, 3, 4), Miranda (1, 2), Charlotte (1, 2), Samanta (1, 2). Nie lada gratka, ponieważ pod zdjęciami są podpisy z jakiej kolekcji jest dana rzecz. Łatwo zauważyć, że stylistka Patricia Field dobierając stroje dla głównej bohaterki Carrie szukała inspiracji w second handach z odzieżą vintage.

Nurtują mnie dwa pytania: w której minucie filmu Carrie występuje w różowej sukience projektu Vivienne Westwood i z wielką kopertówką od Prady? Czyżby były wycięte niektóre sceny? Kinową wersję widziałam tylko w wersji DVD. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

sobota, 10 stycznia 2009
Sposób na zimę (3)

Zimą mam zawsze poważny problem - z powodu swoich zasobów finansowych przez całą zimę noszę jeden płaszcz. Już wiele razy myslałam, jaby tu przechytrzyć swój portfel i urozmaicić płaszcz, tak by od czasu do czasu wyglądało jakbym posiada większą liczbę okryć wierzchnich. Jednym z pomysłów jest narzucenie na siebie dużej chusty. Każdego dnia w innym kolorze - wydawałoby się to takie proste. Dzisiaj mnie olśniło, gdy zobaczyłam ten zestaw. Sweter na płaszcz, zamiast odwrotnie? Do tego spódnica i obowiązkowo czarne rajstopy + czarne botki :) Mniam mniam. Można iść dalej w tym temacie i zarzucić na kurtkę, czy płaszcz futerkową kamizelkę lub po prostu dzianinową narzutkę. Zasada prosta - wszystko to co nas ociepla (bez rękawów i zapinane z przodu), zamiast pod, idzie na wierzch okryć.

piątek, 02 stycznia 2009
Sposób na zimę (2)

Zimą do krótkich kurtek nosimy grube rajstopy, na to legginsy i długie kozaki, a najlepiej marszczone, jak na pokazie Ricka Owensa na bieżący sezon. Tak między nami. Marszczone kozaki optycznie skracają nogi, więc najlepszym rozwiązaniem jest założenie legginsów w tym samym kolorze co buty. Jednolity kolor dołu znacznie wydłuży nogi.

źródło zdjęć: style.com