niedziela, 26 kwietnia 2009
Marszczenia cz. 2

Tematem głównym tej notki nie jest aktorka - Salma Hayek, ponieważ nie przepadam za nią, ani sesja (w najnowszym majowym numerze InStyle) - nie poraża pomysłami, ale - podmiotem są sukienki. Zjawiskowe sukienki z powodu swojego fasonu i tych kolorów, które po prostu oczarowały mnie, a te zdjęcia to przykład na to, że jakiekolwiek marszczenia dobrze wyglądają również w konkretnych kolorach.

 

 

 

sobota, 07 lutego 2009
Asymetria

Asymetryczne dekolty w takim wydaniu są jak najbardziej na tak:

Hilary Swank i Victoria Beckham - ich zestawy bardzo wpadły mi w oko, po pierwsze przez kolory, po drugie połączenie z szerokim paskiem

czwartek, 29 stycznia 2009
Marszczenia

Przeglądając sklep net-a-porter, znalazłam kilka rzeczy, które pokochałam od pierwszego spojrzenia. Ich wspólną cechą są marszczenia. Patrząc na te ubrania mam wrażenie, jakby były z kolekcji jednego projektanta, ale oprócz trzech pierwszych (projektu Ricka Owensa), pozostałe są zaprojektowane przez zupełnie inne osoby, Vivienne Westwood (kolekcja Anglomania), na dole od lewej: Vera Wang, Bottega Veneta, Donna Karan, Alexander McQueen. Wszelkie marszczenia, drapowania, plisy poziome i ukośne znacznie poszerzają i skracają sylwetkę, a pionowe w małej ilości zwężają i wydłużają ciało. Na wysokości biustu, znacznie go powiększają. Ogłaszam subiektywny trend na sezon wiosna-lato 2009 - marszczenia. Najlepiej występują w połączeniu ze stonowanymi, chłodnymi lub pastelowymi kolorami. Z marszczeniami dodatkowo współgra, tak modna w tym sezonie asymetria. Inspiracji szukaj w kolekcjach Vivienne Westwood, Donna Karan, Rick Owens Lilies, Alexander Wang, Vera Wang, Bottega Veneta, Alexander McQueen.

Źródło zdjęć: net-a-porter.com

Od lewej: Vivienne Westwood Red Label, Vivienne Westwood Anglomania, Donna Karan, Alexander Wang

Źródło zdjęć: net-a-porter.com