czwartek, 03 grudnia 2009
Tędy po trendy

Mój powrót zostawie bez komentarza, po prostu zachciało mi się pisać :)

Notka będzie o Ryfce, autorce bloga www.szafasztywniary.blogspot.com. Przedstawiać jej nie muszę, bo jest to osoba znana w sieci, chociaż wypada wspomnieć dla mniej zorientowanych. Sztywniara to postać kultowa dla polskiego internetowego świata mody. Prekursorka blogów z własnymi stylizacjami ubioru, jeżeli chodzi o Polskę. Bardzo lubię zaglądać na jej blog a zwłaszcza blip :) Mimo, że tylko "co piąta" stylizacja przypada mi do gustu to uwielbiam jej styl. Zauważyłam, że Ryfka stała sie prekursorką niektórych trendów. Coś podpatrzone u Ryfki staje się potem motywem u innych stylizacji szafiarek.

Motyw sowi

przykład 1, 2

Melonik

przykład 1, 2

Swetrzysko

przykład 1, 2

Kolorowe rajstopy

przykład 1, 2, 3, 4

czwartek, 11 czerwca 2009
Garść inspiracji

Ostatnio szafiarki zorganizowały akcję - sesję inspirowaną swoim idolem. Pozytywnie zaskoczyły mnie dwie najbardziej orientalne ze swoim stylem szafiarki, baglady i bastet wzorując się na Eryhak Badu. O orientalnych motywach w ubieraniu się najciekawiej pisze zielona-karuzela :) Polecam dział tribal trend.

Źródło zdjęć: bagladyshop.blogspot.com

 

A to moim zdaniem jest lepsze od oryginału!

Źródło zdjęć: /bastetlady.blogspot.com

czwartek, 16 kwietnia 2009
Szafiarki w TV

Proszę proszę :)

 

sobota, 28 lutego 2009
Wzory dzikich kotów

Notka dedykowana Bagladyshop :)

Wzory dzikich zwierząt, zwłaszcza dużych kotów takich jak np. pantera, powracają w modzie co jakiś sezon i nie trudno uwolnić się od nich, ponieważ większość projektantów włącza do swoich kolekcji ten akcent z dużą częstotliwością. W tym motywie przoduje Roberto Cavalli, który projektując nawet dla sieci sklepów H&M powielił swoje projekty z motywami zwierzęcymi. Dzisiaj chciałam dokonać podziału tych wzorów, ponieważ zauważyłam, że w internecie na wszytskie wzory dzikich zwierząt jest jedno określenie - panterka.

  • pantera, inaczej lampart - plamy układają się w rozetki bez plamek w środku
  • jaguar (w wyszukiawrkach google ten kotek nie ma sznas z autami) - plamy układają się w rozetki, w środku tych plam posiada dwie lub trzy plamki
  • gepard - regularne plamki

Najczęściej występującymi wzorami na ubraniach są jednak te pochodzące od jaguara. Wsród szafiarek (oj jak ja nie lubie tego określenia, bo kojarzy mi się z szatniarkami) taką tendencję w stylu najbardziej przejawia jedna z moich ulubionych - baglady, łącznie ze ścianą i ubrankami dla swojego jeszcze nienarodzonego synka. Oto dowody:

panterka

panterka

panterka

P.S. mam nadzieje, że nie pogniewasz się za udostępnienie Twoich zdjęć na moim blogu, ale nie mogłam sie powstrzymać :)

Źródło zdjęć: bagladyshop.blogspot.com